Jak zrobić kolorowy drip na tort

Dekoracje w stylu drip cake cieszą się niezmienną popularnością już od dobrych kilku lat. Dzisiaj przedstawiam Wam tę dekorację w wersji kolorowej: różowej i niebieskiej. Kolory jak z bajki, idealnie sprawdzą się na tort dla dziecka i nie tylko.

Drip to nic innego jak połączenie śmietanki i czekolady w odpowiednich proporcjach. Podstawą kolorowego dripu jest biała czekolada. Potrzebny będzie też barwnik spożywczy w proszku lub w żelu.

Proporcje do wykonania dripu z białej czekolady:

  • 100 g czekolady białej
  • 40 g śmietanki kremówki

* Proporcje na różne wielkości tortownic:

kolorowy drip

Wykonanie:

Czekoladę łamiemy na kawałki i umieszczamy w misce. Śmietankę podgrzewamy prawie do wrzenia. Zalewamy czekoladę gorącą śmietanką i odstawiamy na kilka minut. Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia czekolady. Jeśli masa zrobi się zbyt zimna i czekolada nie będzie chciała się rozpuścić, można podgrzać miseczkę ze składnikami w kąpieli wodnej i dzięki temu uzyskać jednolitą konsystencję.

Następnym krokiem jest zabarwienie dripu. Ilość barwnika zależy od pożądanej przez Ciebie intensywności koloru. Pamiętaj że biała czekolada nie jest tak naprawdę biała, a lekko żółta. Jej kolor wpłynie na końcowy efekt kolorystyczny polewy. Jeśli chcesz uzyskać kolor identyczny jak barwnik, polewę najpierw wymieszaj z białym barwnikiem, a dopiero później z kolorem właściwym.

Drip musi mieć odpowiednią temperaturę żeby wylać go na tort. Nie może być za ciepły, bo spłynie po brzegach tortu zostawiając tylko brudny ślad, nie może też być za zimny, bo zastygnie zanim zdążą utworzyć się ściekające sople. Dobrym pomysłem jest zrobienie próby na torcie, czyli wylanie odrobiny polewy i sprawdzenie czy odpowiednio zastyga.

Należy pamiętać, że tort musi być dobrze schłodzony, najlepiej przez całą noc w lodówce lub przez kilka godzin w zamrażalniku.

Jest kilka metod wykonania dripu:

Zapraszam do obejrzenia wideo:

2 komentarze do wpisu „Jak zrobić kolorowy drip na tort”

Dodaj komentarz