Pączki na Tłusty Czwartek

Każda gospodyni ma swój ulubiony przepis na pączki. Ze starego przepisu babci, pieczone czy mini pączki serowe? Zapraszam do zanurzenia się w moje ulubione przepisy na te słodkie puszyste ciacha.

PĄCZKI ZE STAREGO PRZEPISU BABCI

Cudowne, puszyste i mięciutkie, z piękna obrączką po usmażeniu. Przepis pochodzi od mojej babci, która dostała go na kursie kulinarnym jako młoda dziewczyna.

Pączki - bardzo stary przepis mojej babci

PĄCZKI Z CIASTA DROŻDŻOWEGO ZAPARZANEGO

To ciasto jest zupełnie inne od klasycznego, nieco inaczej smakuje i trochę inaczej się z nim pracuje. Pączki z niego zrobione wychodzą bardzo puszyste i mają piękna obrączkę po usmażeniu.

pączki domowe zaparzane

PĄCZKI KLASYCZNE

Przepis na te paczki jest chyba najbardziej klasyczny, z ciastem bardzo łatwo się pracuje i zawsze wychodzą z niego przepiękne pączki z obrączką.

 

pączki jak z cukierni

PĄCZKI Z PIEKARNIKA

Chcesz trochę odchudzić karnawałowe słodkości? Nic trudnego, wystarczy przygotowane pączki upiec w piekarniku, zamiast smażyć na głębokim tłuszczu.

pączki z budyniem

MINI PĄCZKI SEROWE

Bez wyrabiania, bez długiego czasu potrzebnego na wyrastanie ciasta, czyli mini pączki serowe na sodzie. Zdarza mi się robić je jako słodką przekąskę nie tylko w okresie karnawału.

pączki serowe przepis

CHURROS – HISZPAŃSKIE PĄCZKI

Zrobione z ciasta parzonego i podawane z sosem czekoladowym. Nie wymagają czasu na wyrastanie jak w przypadku tradycyjnych pączków

churros z czekoladą

Zapraszam również do przeglądania pozostałych przepisów na pączki opublikowanych na Słodkim Blogu.